Alergie
Příznaky alergických onemocnění
Alergické příznaky se mohou od sebe velmi lišit. Řada z nás alergické projevy buďto ignoruje nebo vůbec netuší, že jeho problémy s alergií souvisí. Nejčastějšími příznaky alergických reakcí jsou:
Kožní příznaky:
- Ekzém, svědění, neurodermatitida, psoriáza, sluneční alergie, vypadávání vlasů
Podráždění sliznic:
- Rýma, kýchání, zánět spojivek, pálení očí, sinusitida, bronchitida, astma, pollinóza
Gastrointestinální příznaky:
- Nadýmání, gastritida, stomatitida, průjem, meteorismus, ulcerózní kolitida, Crohnova nemoc, dráždivý tračník
Kardiovaskulární příznaky:
- Kolísavý krevní tlak, mdloby, tachykardie, extrasystoly, kolapsové stavy
Příznaky související s močovým měchýřem:
- Polyurie, dysurie, dráždivý močový měchýř, opakovaný zánět močových cest
Pohybový aparát:
- Bolesti svalů, revmatické potíže
Psychické příznaky:
- Deprese, úzkost, zmatenost, vnitřní neklid, záchvaty paniky, hyperaktivita u dětí
Neurologie:
- Bolesti hlavy a migrény, neuralgie, tinitus, nervové bolesti
Hmotnostní výkyvy
Akutní alergické formy
Akutní alergické formy jsou jednoznačně doménou klinické alergologie a jsou snadno identifikovatelné klasickými medicinskými postupy. Akutní formy způsobují nejčastěji inhalační alergeny, jako je pylová alergie, alergie na zvířecí chlupy, hmyzí štípnutí, chemické látky, roztoči a podobně. Jedná se o projevenou formu alergie, kdy tělo reaguje alergicky na bezprostřední kontakt s alergenem.
Příčiny vzniku alergie
Existuje dědičná připravenost pacienta reagovat alergicky, která však ke vzniku samotné alergie nestačí. Většinou tomu předchází poškození sliznice střeva nějakou infekci - bakteriální, parazitární nebo plísňovou. Pokud se pak na poškozenou část střeva uchytí něco, co střevo podráždí, třeba běžně používaná potravina nebo pyly z ovzduší, imunitní systém látku vnímá jako patogen a spustí imunitní reakci. Tato reakce se zapíše do našeho informačního systému a kdykoliv později se s touto látkou setkáme, vždy se spustí alergická reakce.
Biofyzikální terapie alergií na přístroji BICOM OPTIMA
Na základě dlouholetých zkušeností mnoha terapeutů z 54 zemí světa byl vyvinut postup, který je v řešení alergií velmi úspěšný. Úspěšnost spočívá v několika faktorech a tou je dědičnost a délka onemocnění. Čím dříve se s terapií alergie začne, tím je úspěšnější. Cílem celostní terapie je vždy snížení alergické pohotovosti organismu a zvýšení odolnosti vůči jednotlivým alergenům(výsledky studie naleznete zde).
Chronické formy alergie
Nejde o akutní reakci na určitý alergen, ale o alergii na látky, které člověk denně používá s jídlem nebo je s nimi neustále v kontaktu. Alergické projevy jsou často skryté(maskované). Vyskytují se velmi často u dědičně zatížených jedinců (ale ne jen u těch) obvykle již v raném dětství, a to zejména na základní potraviny, které nazýváme centrálními alergeny. Mezi centrální alergeny patří: mléko, laktóza, pšenice, lepek, vepřové maso, vajíčka. Na centrální alergeny se posléze mohou nabalit další alergie včetně pylových. Alergie se může vyskytnout i na patogeny v těle přítomné jako je kvasinka Candida albikans, plíseň Aspergilus nebo rtuť v souvislosti s amalgámovými zubními výplněmi.
Pseudoalergie
Neboli “intolerance“. Jedná se o kvantitativní množství, které je nutné ke spuštění alergické reakce. O pravé alergii hovoříme tehdy, pokud se jedná z hlediska symptomů o projevenou alergii. Pokud jsou příznaky skryté, jedná se o tzv.“ intoleranci“. Rozdíl je pouze v množství alergenu, který tělo již neakceptuje a spouští alergickou reakci.